Máme novou kuchyň!

Proto jsme večeřeli rozblemcanou pizzu ze staré mikrovlnky, zapojené na zemi v předsíni

V dobách snění jsme s oblibou zapřádali hovory na téma: copak si uvaříme/upečeme v naší nové kuchyni jako první..Jenže happyendem končí jen pohádky a romatické filmy. To už bychom mohli v našem věku vědět.
Chvíli před dvanáctou zvonek – montéři se propletli Prahou a jsou tu! Trochu mě zaskočí, že před dveřmi stojí jeden chlapík. Je na to celé sám, ale jak se ukáže, prkýnka přidržovat nechce. A vypadá tak sympaticky, že mu odpouštím i čtyři díry vyvrtané mimo, zatímco na nákupní seznam připisuju sádru. Na to, že je sám, pracuje docela rychle, a tak co chvíli dostávám nějakou zprávu. Mikrovlnka nejde zapojit, nevejde se spolu s troubou do jedné zástrčky! Sklo – nerezový obklad nejde přidělat, protože studio nenapadlo , že se do skla musí vyvrtat díry, aby bylo za co pověsit a nerez ový spodek potřebuje oblepit hranu. Taktéž k nerezovému soklu chybí úchyty, čili linka stojí na nevzhledných viditelných nožkách. Varná deska nelze zapojit, protože na to montér nemá certifikaci. Voda do dřezu, myčky a tudíž ani baterie nelze připojit ze stejných důvodů. Odsavač nelze zapojit, protože do komína studio pořídilo jakousi špatnou, nepadnoucí (ale levnější!) vložku. Zato jako bonus dostáváme k ničemu nepasující olakované kusy korpusu.

Ale to nevadí. K nezaplacení je totiž pocit, že jsme fakt těžcí frajeři, protože pořídit si drahou kuchyň jenom na ozdobu, to by strčilo do kapsy i kdejaké jackass. Teď ještě nevyměknout a nevolat vodaře, elektrikáře, studio…Jinak už to zdaleka nebude tak cool.

Jeden komentář na příspěvek “Máme novou kuchyň!”

  1. draculka píše:

    O mně se pokoušel infarkt u pouhé výměny dvou oken – tenkrát ještě v Branické. Málem to vypadalo na rozvod. U přestavby koupelny, kuchyně a nových podlah jsem se zařekla, že se už nebudu rozčilovat, a hádejte, jak to dopadlo? – onen řemeslník mi už nesmí přes práh – balkon jsem si vydláždila sama, kachličky v kuchyni jsem si taky vyspárovala sama, dveře podřízla a podlahu jsem nakonec také zalištovala, protože bych ho jinak musela zabít… Tedy pevné nervy přeji!

Napište komentář